Menu

Jak bojovat s alergií na kočky?

Ekzém, kopřivka, slzení očí, rýma a kašel patří jsou nejběžnější příznaky alergie na kočky. Naštěstí alergie neznamená, že se musíte ihned zbavit domácího zvířátka. Pokud vás neobtěžuje astma nebo jiné vážné zdravotné problémy, stačí dodržovat přísná pravidla pro hygienu v bytě a péči o srst kočky.Jak můžete s alergií na…

alergie na kočky

Foto: pixabay.com

Jak můžete s alergií na kočky bojovat. Uvádíme pár tipů. Je nutné si uvědomit, že skutečný alergen není srst kočky, ale bílkoviny, které se v srsti pouze hromadí. To znamená, že alergený můžeme odstraňovat nejen z bytu, ale také z kočky.

alergie na kočky

Foto: pixabay.com

Pravidelné koupele zvířátka značně sníží množství alergenů v srsti a tím i pravděpodobnost alergické reakce. Jak často bychom měli koupat kočku. Bohužel velmi často, alespoň dvakrát týdně. V praxi je velmi obtížné tohle pravidlo dodržovat. Naštěstí jsou na trhu přípravky na odstraňování alergenů ze zvířecí srsti, například speciální šampony a roztoky. Pomocí přípravků můžeme odstranit alergeny přímo z kočky a velmi časté koupelé nebudou nutné. Stejně důležité je odstraňování alergenů z bytu.

Bohužel také úklid v bytě alergika je…

Bohužel také úklid v bytě alergika je dost složitý a zahrnuje čištění koberců, čalouněného nábytku, všech textilií( záclony, závěsy, deky, plyšové hračky, dekorační polštářky atd. )a pelíšku kočky, otření všech omyvatelných ploch vlhkým hadrem, a odstraňování alergenů z ovzduší pomocí speciální čističky vzduchu.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *