Menu

Jak předejít bolesti svalů?

Pokud jste někdy přehnali s cvičením, pravděpodobně znáte bolest svalů a kloubů způsobenou nadměrným fyzickým namáháním. V takové situaci pomůže odpočinek, masáž poraněné části těla, horká sprcha, ledové obklady a samozřejmě léky proti bolesti.


bolest svalů

Foto: pixabay.com

Není však pochyb o tom, že…

Není však pochyb o tom, že je mnohem lepší předejít bolesti, než ji léčit. Uvádíme pár jednoduchých tipů, které vám pomohou předejít bolesti svalů a kloubů. 1. Dodržujte pitný režim. Svaly potřebujou vodu, aby mohly dobře fungovat. Nezapominejte pít hodně vody po tréninku. 2. Nepodceňujte rozcvičku před tréninkem. I když mírně protahování svalů nepatří mezi vaše oblíbené cviky, měli byste je zahrnout do svého tréninku.

Tímto způsobem můžete předejít nejen bolesti svalů, ale také vážným úrazům. Pozor. Rozcvičku také musíte dělat správně. Pokud nevíte, jak se správně protahovat, poraďte se s trenérem ve své posilovně. 3. Poranění je nejvíc pravděpodobné, když své tělo zatěžujete jednorázově. Pro vaše tělo je mnohem lepší, když sportujete často, ale kratší dobu. Pokud nemůžete si dovolit krátké tréninky párkrát za týden, cvičte opatrně.

bolest svalů

Foto: pixabay.com

Pravidelný, mírný pohyb je pro svaly a klouby mnohem lepší, než občasné, nadměrné zatěžování pohybového aparátu. 4. Pokud jste přehnali s tréninkem a myslíte si, že bolest svalů je pouze otázkou času, máme dobrou informaci. Můžete ještě předejít bolesti svalů. Udělejte si například ledové obklady. Pozor. Pokud chcete svaly ledovat, zabalte led do utěrky nebo ručníku. Nikdy neledujte svaly přímo!.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *