Menu

Léčba alergické rýmy

Alergická( senná )rýma je nejběžnějším příznakem alergie na pyl, prach, kouř a zvířata. Kromě rýmy, alergiky obvykle trápí také bolesti hlavy, slzení a svědění očí, ztráta čichu a ucpaný nos. Senná rýma obvykle startuje na jaře, když je pylová sezóna v plném proudu. Alergická rýma (analergin.cz) dokáže pořádně znepříjemnit život i když je obvykle pouze sezónní záležitostí.


alergická rýma

Foto: pixabay.com

Bohužel současná medicína zatím nedokáže…

Bohužel současná medicína zatím nedokáže plné uzdravit alergika, můžete však zmírnit příznaky alergie pomocí léků a preventivní léčby. Farmakologická léčba Léky proti alergii můžeme rozdělit do dvou skupin. Tablety blokují působení histaminu – hormonu, který se nadměrné uvolňuje při alergické reakci, způsobuje mimo jiné sennou rýmu. Takové léky dokážou předejít příznakům alergie dříve, než se objeví.

alergická rýma

Foto: pixabay.com

Lokální léky pouze mírní alergickou rýmu, slzení a pálení očí. Na rozdíl od většiny léků v podobě tablet, nosní spreje a kapky jsou vhodné pro dlouhodobé užívání a nezpůsobují žádné vedlejší nežádoucí účinky. Lékaře doporučují především nosní spreje na bázi solného roztoku. Preventivní léčba Základem účinné léčby alergické rýmy je prevence. Měli bychom vědět, že léky nám nepomůžou, pokud neomezíme kontakt s alergenem, který způsobí zdravotní problémy.

Bohužel prevence pylové alergie je dost složitá. Alergik se musí vyhýbat travnatým plochám a na procházky chodit brzo ráno nebo těsně po dešti, kdy je koncentrace pylů v ovzduší nejmenší. Nutné je také pravidelné, pečlivé uklízení v bytě a odstraňování alergenů z ovzduší pomocí speciální čističky vzduchu.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *