Menu

Jak vybrat léky na alergii bez předpisu

Nevíte, jak byste měli vybrat lék na alergii, když se nabídka volně prodejných protialergických léků jeví velmi široká. Ve skutečnosti protialergické přípravky lze rozdělit do několika skupin. Léky, které obsahují stejnou účinnou látku, nejpravděpodobněji působí proti alergii stejným mechanismem.Jak vybrat léky na alergii bez předpisu – gallery

léky na alergii bez předpisu

Foto: pixabay.com

léky na alergii bez předpisu

Foto: pixabay.com

léky na alergii bez předpisu

Foto: pixabay.com

1. Léky s celkovým účinkem Antihistaminika( úlevové léky, které blokujou účinek hormonu histamin )ve formě tablet jsou nejběžnější a nejdostupnější protialergické léky. Antihistaminika tlumí příznaky alergie a alergické záněty.

I když tablety obvykle můžeme…

I když tablety obvykle můžeme koupit bez předpisu, vyplatí se mít předpis od lékaře. Přibližně třetinu ceny léku na předpis zaplatí zdravotní pojišťovna. Léky s celkovým účinkem najdete i v injekční podobě – ty určitě nejsou dostupné bez předpisu. 2. Přípravky s lokálním účinkem Další běžné a dostupné protialergické léky bez předpisu (vidět analergin.cz) jsou nosní spreje a oční kapky.

Takové léky nezatěžují zbytečně celé tělo, proto můžeme je používat dlouhodobě a bez vedlejších nežádoucích účinků Do této skupiny patří také léčebna kosmetika: krémy, mléka a ochranné masti na alergickou a podrážděnou pleť. 3. Vitamíny a minerály Potravinové doplňky nezmírní příznaky alergie, ale dokážou posílit organismus a zlepšit celkový zdravotní stav alergika. Lékaře doporučují vitamin C, vápník, beta-karoten, selen a hořčík.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *