Menu

Kašel u dětí

Kašel u dětí je obvykle příznakem nachlazení a často si s ním poradíme sami. Bohužel čím je dítě menší, tím větší je riziko, že se stav může zkomplikovat například zánětem středního ucha. Jaké příznaky by nás měly znepokojovat a kdy bychom měli kontaktovat lékaře. Atypické příznaky Obvyklý, způsobený nachlazením kašel je na začátku suchý a dráždivý, pak se může proměnit ve vlhký a produktivní.Kromě kašle, dítě obvykle obtěžují další příznaky…

http://www.vicks.cz/vyrobky/meddex-syrup-na-suchy-kasel/

Foto: pixabay.com

Kromě kašle, dítě obvykle obtěžují další příznaky nachlazení, například rýma, horečka, bolesti hlavy nebo svalů. Proto by nás měl znepokojovat suchý, neproduktivní kašel, který se objeví náhle z plného zdraví. Takový kašel může znamenat mechanické poškození dýchacích cest, například vdechnutí cízího tělesa. Mezi další atypické příznaky spojené s kašlem patří problémy s dýcháním, bolestivost, která znemožňuje jedení, vykašlávání krve nebo zvracení.

Domácí léčba Když nepozorujeme u dětí…

kašel

Foto: pixabay.com

Domácí léčba Když nepozorujeme u dětí atyprické příznaky, často zvládneme vyléčit kašel sami. Dítěti může ulevit například zvlhčování vzduchu v pokoji a podávání léků. Na výběr máte především tablety a sladké sirupy. Pozor. Pokud nemocné je dítě mladší než 6 měsíců, o podávání léků bychom se měli vždy poradit s lékařem nebo lékárníkem. Týče se to také volně prodejných sirupů!.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *