Menu

Léčba alergie

Optimální léčba alergie je založena na důkladném vyšetření. Stejně jako u každého onemocnění, začněte i v léčbě alergií úpravou prostředí a životního stylu. Nutné je vyloučení alergenů z okolního prostředí nebo aspoň omezení kontaktu s alergenem. Stejně důležitá je zdravá výživa a odstranění zlozvyků – rozhodně nesmíte kouřit.Tato opatření bohužel nejsou postačující, proto…

Tato opatření bohužel nejsou postačující, proto obvykle je nutné sáhnout k léčbě medikamentózní. Protialergické léky můžeme rozdělit do dvou skupin: léky úlevové a preventivní – protizánětlivé. Antihistaminika jsou úlevové léky, které blokujou účinek histaminu – látky, která se uvolňuje z buněk při alergické reakci. Antihistaminika můžete dostat v podobě tablet a roztoků pro podání ústy, nebo v injekční podobě a v podobě kapek a sprejů do očí a nosu Protizánětlivé léky působí preventivně: léčí alergický zánět kortikosteroidy. Léky můžete dostat ve formě inhalační a jejich velkou výhodou je, že mají pouze minimální nežádoucí účinky, působí místně a vyznačují se vysokým stupněm bezpečnosti, proto jsou doporučované při dlouhodobé léčbě.


Pro léčbu je velmi často prospěšná také…

Pro léčbu je velmi často prospěšná také fyzioterapie, především u astmatiků, kteří často neznají techniku správného dýchání. Pro astmatiky vhodný může být také pobyt v vysokohorských a přímořských oblastech.

http://www.analergin.cz/lecba-alergie/

Foto: pixabay.com

léky na alergii

Foto: pixabay.com

léky na alergii

Foto: pixabay.com

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *