Menu

Alergenová imunoterapie

Alergenová imunoterapie je jediná léčba zaměřená na samotnou příčinu alergie. Podstatou takové terapie je podávání zvyšujících se dávek alergenů pro obnovu normální funkce imunitního systému a také snížení významnosti symptomů alergické reakce. Jinými slovy: hlavním cílem alergenové imunoterapie je léčba příčiny, ne příznaků alergie.Gallery

léčba alergie

Foto: pixabay.com

léčba alergie

Foto: pixabay.com

léčba alergie

Foto: pixabay.com

Jak léčba alergie vypadá. První, nezbytnou částí léčby je důkladné alergologické vyšetření. Lékař alergolog provede anamnézu( rozhovor o výskytu alergických potíží u vás a ve vaší rodině, příznacích alergie a prostředí, ve kterém žijete ), a řadu alergologických testů, například alergologický prick test na kůži, alergologický krevní test a vyšetření dechu. Počítejte s tím, že první návštěva u alergologa bude trvat delší dobu – je to nutné, protože alergenová imunoterapie vyžaduje důkladnou znalost alergického onemocnění. Po stanovení diagnózy alergolog může předepsat alergenovou imunoterapii – sérii injekcí.

Injekce jsou téměr bezbolestné a může…

Injekce jsou téměr bezbolestné a může je aplikovat pouze alergolog. Po každé injekci následuje 30minutové sledování pacienta v ordinaci. Bohužel musíte počítat i s tím, že plně uzdravit alergika současná medicína zatím nedokáže. Avšak alergenová imunoterapie může ovlivnit podstatu alergie a alergického onemocnění, a tak zlepšit zdravotní stav alergika.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *