Menu

Alergická rýma

Hlavními příznaky alergie na pyl jsou bolesti hlavy, slzení očí, bolesti hlavy, svědění očí a v krku, ztráta čichu, ucpaný nos a samozřejmě rýma. Alergická rýma obvykle startuje na jaře, kdy je pylová sezóna v plném proudu. Přestože je alergická rýma obvykle pouze sezónní záležitostí, dokáže pořádně znepříjemnit život.


alergická rýma

Foto: pixabay.com

Jak by měla léčba alergické rýmy vypadat…

Jak by měla léčba alergické rýmy vypadat. Připravili jsme pro vás pár užitečných tipů. Základem každé léčby je prevence. Alergik musí pravidelně sledovat hlášení o průběhu pylové sezony a samozřejmě se vyhýbat alergenům. V praxi to znamená, že alergik se musí vyhýbat travnatým plochám a na procházky chodit brzo ráno nebo těsně po dešti, kdy je koncentrace pylů v ovzduší nejmenší. Pokud jediným příznakem vaší alergie je rýma, měly by vám stačit místní léky, například protialergické nosní spreje a kapky. Lékaře často doporučujou nosní spreje na bázi solného roztoku, protože jsou nejvhodnější pro dlouhodobé užívání a nezpůsobují žádné vedlejší nežádoucí účinky.

alergická rýma

Foto: pixabay.com

Při výběru léku si vždy dejte pozor na dobu užívání. U některých nosních sprejů by podávání nemělo překročit dobu jednoho týdne. Přestože nosní spreje a kapky si můžete koupit v lékárně i bez předpisu, nejlepším řešením bude navštívit lékaře alergologa, který vám doporučí nejvhodnější pro vás léčbu.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *