Menu

Alergie na kočky

Alergie na kočky je jednou z nejčastějších alergii, zejména mezi lidmi, kteří jsou majiteli koček. Mezi charakteristické symptomy při kontaktu s kočkou( a v podstatě z jejich proteinovou lojovou sekrecí )patří slzení očí, kýchání nebo atopická dermatitida. V závažných případech kočičí alergie může dokonce i vést k astmatu.Alergie na kočky – gallery

alergie na kočky

Foto: pixabay.com

alergie na kočky

Foto: pixabay.com

alergie na kočky

Foto: pixabay.com

Velmi často příznaky kočičí alergie jsou zaměňovány s příznaky alergie na domácí prach a roztoče. Příznaky alergie můžou se vyskytovat nejenom při přímém kontaktu s kočkou,  ale i když pobýváte na místě, kde kočka žije i když nemusí být ve stejné době a místě jako alergická osoba. Stává se tak proto, že kočka zanechává po sobě exfoliační kůži a proteinový hlen, který je vylučován mazovými žlázy způsobujícími alergické příznaky. Jeden ze způsobu, jak zmírnit příznaky alergie je vyhýbání se domům, kde kočky žiji a také vyhýbání se jakémukoliv přímému s nimi kontaktu.

Pokud se nemůžete s kočkou rozloučit,…

Pokud se nemůžete s kočkou rozloučit, měli bychom pravidelně čistit byt a zavírat před kočkou všechny místností, jako je např. ložnice, obývací pokoj, koupelna apod. Nejsou to ale metody, které eliminují alergie navždy, ale pouze snižují její příznaky. Účinný způsob na to jak se zbavit kočičí alergie jsou alergické testy a imunologická desenzibilizace.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *