Menu

Imunitní systém

Náš imunitní systém (zde vibovit.cz) se stává plně účinný, pokud je nám 18-20 let. Tehdy v našem těle vznikají buňky imunitních paměti, které uchovávají informace o virech,  se kterými jsme doposud měli kontakt. Měli bychom vědět jak imunitní systém funguje a jakým úkolům čelí.


imunitní systém

Foto: pixabay.com

Imunitní systém se stará o bezpečnost…

Imunitní systém se stará o bezpečnost našeho organismu. Po prvním roce života, každý z nás musí v sobě vypracovat vlastní odolnost. Jak se to stává. Nejčastěji během očkování proti určitému onemocnění nebo dokonce během konkretní nemoci. Když je naše tělo alespoň jednou infikováno mikroorganismy( např. virem nebo bakterií )v organismu vznikají buňky imunologické paměti. Když na nás tento mikroorganismus znovu zaútočí bude imunitním systémem rozpoznány a zničeny. Imunitní systém není v našem těle umístěn na jednom místě. Proč je tomu tak. Za prvé proto, aby organismus byl schopny rychleji a vhodněji reagovat na různého druhu problémy a ohrožení. Za druhé – aby bylo možné ho obtížnější zničit.

imunitní systém

Foto: pixabay.com

Jeho buňky jsou roztroušeny po celém těle…

Jeho buňky jsou roztroušeny po celém těle. Nacházejí jsou v brzlíku, slezině, lymfatických uzlinách, mandlích, střevech a kostní dřeně. V těchto orgánech jsou vyráběny různé typů bílých krvinek. Některé ničí patogenní mikroby, druhé je poškozují a ještě jiné produkují protilátky, které je zabíjejí.

imunitní systém

Foto: pixabay.com

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *